Mimarlar İçin Lumion 101: Örnek Projeler ve Şablonlar

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog 1200x628 1

Lumion 11’i ilk kez mi kullanıyorsunuz? Telaşa gerek yok! Dokuz örnek proje ve şablonla, temel bilgileri öğrenebilir ve sadece birkaç dakika içinde güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

On yıldan fazla bir süredir mimarlar, Lumion’u şaşırtıcı derecede basit bir öğrenme deneyimini sevdiler. Lumion, baskı unsurunu görselleştirme sürecinden çıkarmak için tasarlanmıştır. Düşük öğrenme eğrisi ve gerçek zamanlı geri bildirimi, tatmin edici, keyifli bir iş akışı sağlar ve bir CAD modelini içe aktarırken, tasarım için ayrıntılı ve benzersiz bir ayar oluştururken ve müşteri için hazır bir görüntü, video veya 360 panorama oluştururken size rehberlik eder.

Lumion’u ilk kez kullanıyorsanız veya görselleştirmenizi hızlandırmak için yararlı bir yöntem arıyorsanız, Lumion, başlamanıza yardımcı olacak dokuz Örnek Proje ve dokuz Proje Şablonu içerir.

Yazılımda ustalaşmanıza yardımcı olmak için Örnek Projeleri ve Proje Şablonlarını kullanmanın yanı sıra , Bilgi Tabanındaki zengin bilgi ve diğer ipuçları ve püf noktaları ile görselleştirme tekniklerinizi sürekli olarak geliştirebilirsiniz . 

Yeni kullanıcılar için temel eğitimler 

Örnek Projelere geçmeden önce , yeni kullanıcılar, Lumion 11 ve Lumion 11 Pro’da bulunan etkileşimli bir öğretici olan yeni kullanıcılar için temel öğreticiler yardımıyla yazılımı hızla yönetebilir ve 3D ortamda rahatça çalışabilirler .

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog LUMION TUTORIAL

Şu anda iki program içi eğitim bulunmaktadır: Kamera Kontrolü ve Nesne Yerleştirme . Bu eğitimlere erişmek için Lumion’un Oluşturma Moduna gidin ve ekranın sağ alt köşesindeki soru işaretine (?) Tıklayın . 

9 Lumion Örnek Projeler 

Lumion’un Örnek Projeleri , temel bilgileri öğrenmek, bunları kendi projelerinize uygulamak ve ardından atmosferik koşulları ve animasyonları çoğaltmak için becerilerinizi genişletmek için her zaman yararlı, uygulamalı bir kaynak olarak hizmet etmiştir. 

Lumion’un Fotoğraf , Film ve 360 Panorama efektlerini fotogerçekçiden, sanatsal açıdan, kavramsal olana kadar belirli ruh halleri ve stiller üretmek için nasıl karıştıracağınızı keşfetmek için Örnek Projelere göz atabilirsiniz . Aşamalandırılmış animasyon, ortografik görünümler ve fotoğraf eşleştirme gibi farklı efektlerin altından da bakabilirsiniz . 

Mevcut örnek projelerden birkaçına daha yakından bakalım. 

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Museum 4 Ext Front

Müze geliştirme

Müze geliştirme örnek projesi, kalabalık bir caddede göz alıcı bir ticari bina ile hareketli, kentsel bir ortam sağlar. Obra Visual tarafından tasarlanan bu proje, aydınlık ve kışlık bir günde geçen bir şehir ortamının enerjisini ve hareketini gösteriyor. 

Film Modu , ayrıca bu tür kullanarak gibi birkaç temel animasyon teknikleri göz atabilirsiniz Kütle Taşı efekti animasyon araçlar ve insanlar bir kalabalık şehir ortamında. Eşsiz, yarı sanatsal / yarı teknik bir sonuç için ortografik görünümü ve animasyonlu fazlama efektlerini nasıl birleştireceğinizi de öğrenebilirsiniz . 

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Valley Winery Photo 7

Valley Şaraphanesi

Şehirden şarap ülkesinin inişli çıkışlı tepelerine taşınan vadi şaraphanesi projesi, medeniyetten uzakta bulunan pitoresk bir ortamın özünü yakalıyor. Ten Over Studio tarafından tasarlanan vadi şaraphanesi projesi, özellikle uzaktaki tepelerin nasıl şekillendirileceğini öğrenmek ve Lumion içerik kitaplığından gerçekçi bir ağaç, çalı ve diğer doğa ve ince detay doğa nesnelerini nasıl dikeceğinizi öğrenmek için kullanışlıdır. 

İçinde Fotoğraf Modu , tüm büyüleyici gün batımı ve diğer cazip aydınlatma koşulları kontrol etmek emin olun ve içinde Film Modu , heyecan verici gösteri kaçırmayın aşamalandırılmış animasyon etkisi tüm detaylarıyla paylaşılmıştır. 

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog CommercialExterior Lumion10 TenOverStudio

Şehir Merkezi Geliştirme

Yine Ten Over Studio tarafından tasarlanan şehir merkezi geliştirme projesi, kentsel konut oluşturma konusunda hızlandırılmış bir kurstur. Bu projede, bir sokak sahnesine hayat veren unsurları, nesneleri ve malzemeleri öğreneceksiniz. Ayrıca sabahın erken saatleri veya gece yarısı gibi düşük ışık koşullarında görselleştirme hakkında daha fazla şey keşfedeceksiniz. 

Ek olarak, şehir merkezi geliştirme projesi, animasyon becerilerinizi geliştirmek ve hareketli arabalar, insanlar, ağaçlar, kuşlar ve daha fazlasıyla şehrin kaotik, heyecan verici enerjisini yakalamak için idealdir. 

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Glass House Interiors

Cam Ev 

Glass House minimalist güzellik ve zarif tasarımı için hemen tanınabilir mimarisinin bir simge vardır. Büyük cam panelleri ve nefes kesici manzaraları ile bu örnek proje, bina tasarımınızdan ayrıntılı, gerçeğe yakın perspektifler oluşturmayı öğrenmek için ideal, eğlenceli ve tanıdık bir sahne sağlar. 

Ayrıca, hava ve atmosferik aydınlatmadaki değişikliklerin iç mekan çekimlerinizin havasını nasıl etkilediğini keşfedebilir ve yeni hacimsel ateşle geceleri bir sahne oluşturarak rahatlık kavramını keşfedebilirsiniz. 

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Vila Cabrera Exterior 04

Villa Cabrera 

Gerçek bir Lumion klasiği. Villa Cabrera , yıllardır Lumion örnek projesi olmuştur ve hala üst düzey konut oluşturma hakkında bilgi edinmek için ilgili bir proje olmaya devam etmektedir. Şık formu ve havuz başı manzarasıyla Villa Cabrera projesi, farklı kamera perspektiflerini keşfetmek ve animasyon yollarını ayarlamak için mükemmeldir. 

Bina tasarımı, ortografik görünüm efektini öğrenmek için de kullanışlıdır . Bu projede, evin plan ve cephe görünümlerini yapmak gibi bu efektle farklı olasılıkları denediğinizden emin olun. 

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Farnsworth Photo 1

Farnsworth Evi

FarnsworthHous Mies Van Der Rohe e mimarisinde en anında tanınabilen tasarımları biridir ve size tüm zamanların en ünlü yapı tasarımından birini işlemek için fırsat verir eğlenceli ve mimari ilgili proje yapar. 

Ek olarak, Farnsworth House , yeni yağmur çizgileri etkisini ve Yağış etkisini test etmek için mükemmeldir . Büyük cam pencerelerle, camdan aşağı akan yağmur damlalarının birkaç animasyonunu veya uzakta oluşan bir fırtınayı canlandırmak için bolca fırsatınız var . 

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Residential Exterior Van Manen

Konut Ev 

Konut evleri tasarlıyorsanız, bu örnek proje tam size göre. Hollandalı mimarlar tarafından tasarlanan Van Manen , konut ev projesi, tipik bir banliyö mahalle köşesinde oturan şık bir bina bulunmaktadır. 

Lumion’un doğası ve ince detaylı doğa nesnesi kategorileri ile basit peyzaj tekniklerini keşfetmek için bu sahneye atlayabilirsiniz . Bu projede, binanızın görüntüsünü gerçek hayattaki bir fotoğrafın bağlamına hızlı bir şekilde eklemenize yardımcı olan Fotoğraf Eşleştirme efektini de öğrenebilirsiniz.

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Villa in Casale 3 Ext Evening

Casale’de villa 

Casale Villa zengin ve göz alıcı doğal çevre ile çevrili çağdaş bir yerleşim ev tasarımının başka güzel örneğidir. Lumion kullanıcısı Marco Caccini tarafından tasarlanan bu projede, bitkiler, çalılar, yabani otlar ve ağaçların gerçekçi bir düzenlemesi gibi canlı bir konut resmini oluşturan tüm küçük ayrıntıları gerçekten öğrenebilirsiniz. 

İçinde Film Modu , kullanmakta, geceleri projenizi render hakkında bilinmesi gereken tüm keşfedebilirsiniz Gerçek Skies gece gökyüzünde çarpıcı, yıldızlarla dolu gösterge üretmek için. 

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Beach House 2 Ext SeaView

Sahil Evi 

Büyüleyici manzaralar söz konusu olduğunda, okyanus üzerinde güzel bir gün batımına pek benzemez. İle sahil evi görselleştirme stüdyo tarafından tasarlanan örnek projesi, Pixel Head Studio , güzel günbatımı ve gündoğumu render hakkında bilgi edinmek için anlayışlı fırsat var. Ayrıca, yer değiştirme haritalarının  , ön cephedeki kumdan bina duvarlarının dokusuna kadar malzemeleri nasıl gerçek hissettirdiğini keşfedebilirsiniz . 

9 Lumion Projesi Şablonları 

Proje Şablonları Eğer herhangi bir zaman yok o anlar için bir hayat kurtarıcı olan ve size render Projenizi başlatmak gerekiyor. Bu şablonlardan birini açın, 3B modelinizi içe aktarın ve bir Lumion Stili uygulayın ve 5 dakikadan daha kısa bir sürede yüksek kaliteli bir render üretebilirsiniz. 

Aşağıda, bu 360 panoramalarla ( Tasarım vitrininin dışında ) proje şablonlarına tıklayın ve etrafına bakın . 

Düz Ortam

Plaj Ortamı

Sıradağlar

Orman Ortamı

Çöl Ortamı

Tasarım Vitrini

2021 Mimarlar Icin Lumion 101 Blog Digital showcase

Oluşturmak zor bir iş olmamalı. Lumion ile, sürecin tadını çıkarırken mimari tasarımlarınızın güzel, profesyonel renderlarını oluşturabileceğiniz farklı bir işleme yaklaşımının tadını çıkarabilirsiniz. 

Bir 3B modeliniz olmasa bile , 14 günlük ücretsiz denemeyi indirip Örnek Projelerden birini açarak Lumion ile işleme hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Yazının orjinalini okumak için tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top