SketchUp 2019’a Sahip Olmanın Şimdi Yeni Bir Yolu Var – Sık Sorulan Sorular

SketchUp 2019 SSS 1200x628 1

SketchUp 2019 yayınlandı! Yeni sürümün yeniliklerini buradan inceleyebilirsiniz. Bu yazıda ise yeni sürümle ilgili sık sorulan soruları yanıtlamak istedik.

SketchUp kullanmanın yepyeni bir yolu var; Klasik kalıcı lisansın yanı sıra artık bir kiralama seçeneği de mevcut. Peki bu sizin için ne anlama geliyor?

SketchUp Pro 2018 Lisansım Vardı. Şimdi Ne Olacak?

Lisansınızın aktif bir servis anlaşması varsa, 2019 lisans bilgilerinizi yakında göndereceğiz. Gönderdiğimiz mail içerisinde kurulum yönergeleri ile alakalı bir video ve pdf formatında yeni lisansınız mevcut olacaktır. Bu yeni kod ile birlikte yeni sürüme geçiş yapabilirsiniz. Eğer sözleşmeniz bittiyse vakit kaybetmeden yenilemenizi öneririz.

SketchUp Pro 2019 Classic Lisansımı Nasıl Etkinleştiririm?

  1. 2019 sürümünü indirip yükledikten sonra, aşağıdaki ekranı göreceksiniz – “Add Classic License” seçeneğine tıklayın
    su 2019 etkinlestirme 1
  2. Daha sonra 2019 lisans bilgilerinizi aşağıdaki pencereden girmeniz istenir:
    su 2019 etkinlestirme 2
  3. Bilgilerinizi girdikten sonra “Add License” butonuna tıklayabilirsiniz.
    su 2019 etkinlestirme 3

Kiralama seçeneğinin bulunma sebebi deneme olarak kullanma hakkınızın bulunmasıdır.

2019’a Yükselttiğimde Önceki Lisansıma Ne Olur?

2018 sürümü için tekli kullanıcı lisansınız varsa, mevcutta yüklü ise kullanmaya devam edebilirsiniz fakat 2019 sürümünü kurduktan sonra 2018 lisansınız ile yeni bir bilgisayarda kurulum yapamazsınız.
Bir 2018 ağ lisansınız varsa, yeni 2019 lisansınızı tek bir makinede yetkilendirmek 60 günlük bir geri sayıma başlatır ve ardından önceki lisansınız tüm makinelerde devre dışı bırakılır.
Makinenizde 2019’un sorunsuz çalıştığını öğrenene kadar mevcut SketchUp sürümünüzü kullanmanızı öneririz.

SketchUp Pro’nun Eski Bir Sürümünü Kullanıyorum Ancak Servis Anlaşmam Bitti. Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Servis anlaşmanızın bitişinin üstünden 3 yıl geçmediyse, lisansınızı kalıcı bir lisans olarak hala 2019 sürümüne yükseltebilirsiniz. Servis anlaşmanızı yenilemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz, bitiş tarihinin üzerinden geçen süre ile orantılı olarak fiyat teklifinizi alabilirsiniz.
Bu lisansı yükseltmek yerine, isterseniz yeni bir SketchUp Pro kiralayabilirsiniz. Bu konuda da bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SketchUp Pro Bakım Sözleşmem 3 Yıl Önce Sona Ermişti. Yeni Sürüme Yükseltebilir Miyim?

Lisansınız artık yükseltilemez. Kısıtlı bir süre için mevcut olacak SketchUp Pro 2019 kalıcı lisansı satın alabilirsiniz veya kiralama yöntemi ile SketchUp 2019’a sahibi olabilirsiniz.

SketchUp Pro 2019 Classic (Kalıcı Lisans) ile SketchUp Pro Kiralama Arasındaki Farklar Nelerdir?

SketchUp Pro kalıcı lisansının süresi yoktur, sadece servis anlaşmanızı her yıl yenileyerek yeni çıkan sürümler için güncelleme yapma hakkınızı korur ve teknik destek alma hakkına sahip olursunuz. Bu anlaşma bittiğinde yenileme yapmadığınız taktirde mevcut SketchUp’ınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Kiralama sistemi, SketchUp Pro’ya yıllık erişimdir. Kiralama anlaşması yapmadığınız taktirde kullanmaya devam edemezsiniz.
pricing table classic subscriptions

SketchUp Free Nedir?

SketchUp free, hobi amaçlı kullanılan bir SketchUp sürümüdür. Ticari kullanıma  izin verilmemektedir. Pro’yu kullanmıyorsanız, profesyonel düzeyde işler üretmek için tasarlanmış bir çok çeşitli özellikten faydalanamazsınız.
Yazdıklarınız kafamı karıştırdı hangi SketchUp’ı alacağım hala emin olamıyorum diyorsanız 0850 333 5070 nolu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Mutlu Modellemeler.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top