SketchUp 2023 Yayınlandı; Revit Importer ve Esnek İş Akışı Geliştirmeleriyle!

sketchup 2023 yayinlandi 1200x628 1 SketchUp 2023 Yayınlandı; Revit Importer ve Esnek İş Akışı Geliştirmeleriyle!

SketchUp 2023, Revit Importer for Studio ve SketchUp for Desktop’taki yükseltilmiş modelleme araçlarıyla birlikte çalışabilirliği arttırır ve yaratıcı keşiflerin önündeki engelleri kaldırır.

Yeni nesil yaratıcı keşfe hoş geldiniz; 2023 güncellemeleri şimdiye kadarki en hızlı, en kolay, en yerel birlikte çalışabilir modelleme deneyimini sunar. Trimble, sektördeki iki temel aracı birbirine bağlıyor: SketchUp ve Revit! Revit Importer, SketchUp’ın Studio aboneliğini yükseltirken, temel araçlardaki somut iyileştirmeler, masaüstü uygulamasındaki iş akışlarını artırır. Bir sonraki şaheseriniz için SketchUp 2023’ün güçlü araç setinin keyfini çıkarın. Artı, yeni tasarım yılını kutlamak için iki yeni ölçekli figür var – Heather ve onun vahşi ama tatlı kedisi Lily.

SketchUp Studio Birlikte Çalışabilirliği Geliştiriyor!

Revit Importer’ın nasıl kullanılacağını tam olarak anlamak için bu Skill Builder’ı İngilizce olarak izleyin.

Revit-to-SketchUp İş Akışınızda Zamandan Tasarruf Edin

SketchUp Studio aboneliğindeki yeni içe aktarma özelliği; proje aşamaları, ekipler ve paydaşlar arasında daha derin işbirliği için Revit modellerinizi doğru ve verimli bir şekilde SketchUp geometrisine dönüştürmenize olanak tanır. Revit modellerini, SketchUp’a aktarmak için çeşitli geçici çözümler mevcuttur, ancak bu yeni içe aktarıcı çok zaman kazandırır, geometri dönüştürmede daha doğrudur ve çok daha hafif modeller ortaya koyar.

Revit ve SketchUp arasında model yapılarını koruyarak – Revit aileleri ve katmanları, SketchUp’ta düzgün bir şekilde gruplara, bileşenlere ve etiketlere dönüşür – saatlerce hatta günlerce süren model temizliğinden tasarruf edebilir ve projenizi doğru bir şekilde ilerletebilirsiniz. Tasarım aşamaları arasında daha yumuşak bir geçiş, esas olana, yani vizyonunuza ince ayar yapmaya odaklanmanıza olanak tanır.

“Revit Importer, içe aktarma işlemimi hızlandırdı ve karmaşık modellerde bile iş akışlarını birkaç günden birkaç saate indirdi.”

Carl Goodiel, VDC Müdürü

Neden Kullanmalıyız?

  1. Revit modellerini oluşturan proje paydaşlarıyla işbirliğinizi geliştirin.
  2. Daha az temizlik için, model yapılarını yazılımlar arasında koruyun.
  3. Yeni fikirlerle hızlı alternatifler üretmek için, Revit modellerini SketchUp’a taşıyın.
  4. Yapı verimliliği; içe aktarılan Revit dosyası, SketchUp’ta daha kolay geometri manipülasyonu için otomatik olarak optimize edilir ve dosya boyutunu önemli ölçüde azaltır.
  5. Etkileyici görseller oluşturun; Görselleştirme iş akışlarını hızlandırmak için içe aktarma sırasında, Revit malzeme renklerine ve şeffaflıklarına uyulur.
  6. Revit seviyelerini SketchUp kesit düzlemlerine çevirin.

Revit Importer’ı seviyoruz. Bize çok zaman kazandırdı ve dönüştürülen dosya boyutlarının diğer yöntemlerden çok daha düşük olması beni şaşırttı. Bu içe aktarıcı, iş akışlarımız için vazgeçilmez hale geldi.

Shyam Singh, GLMV Mimarisi

Trimble, Revit Importer’ı SketchUp’ın masaüstü uygulamasında yerel bir işlevsellik haline getirdi. SketchUp Studio abonelikleri olan müşteriler, 2023 sürümüne güncelleme yaptıkları anda bu özelliğe erişebilirler.SketchUp Pro abonelikleri olan müşteriler, SketchUp 2023’te Revit Importer’ı yükleyebilir ve ardından bu yeni iş akışını değerlendirmek için bir deneme sürümü başlatabilir. Revit lisansı gerekmez.

Keşfedilebilir ve Bağlantılı İş Akışları

Studio’nun yeni ortak yükleyicisini kullanarak gelişmiş iş akışları ve karmaşık projeler için ihtiyacınız olan tüm araçları keşfedebilir, indirebilir ve kurabilirsiniz. Bu abonelik, son teknoloji görseller oluşturmak için V-Ray 6‘yı ve nokta bulutu verilerini içe aktarmak için Scan Essentials’ı içerir – her ikisi de 2022’nin sonlarında yeni işlevlerle zenginleştirilmiştir. Lütfen Studio’nun yalnızca Windows aboneliği olduğunu unutmayın. Scan Essentials yalnızca İngilizcedir ve V-Ray, İngilizce ve Çince sürümler sunar.

Masaüstü için Geliştirmeler

SketchUp for Desktop’taki yeni modelleme ve belgeleme iyileştirmeleriyle her şeyi daha hızlı oluşturun. Tasarım öğelerini öngörülebilir şekilde kopyalayan, LayOut’ta DWG dosyalarını yöneten ve daha fazlasını yapan yepyeni Flip Tool’u(Aynalama Aracı) keşfedin.

Güvenle Çevirin

Flip’in nasıl kullanılacağına ilişkin tüm detaylar için, bu Skill Builder‘ı İngilizce olarak izleyin.

Aynalama işlemlerinde varsayımları ortadan kaldırın — yepyeni Flip Tool (Aynalama Aracı), daha tahmin edilebilir şekilde modellemek için sonucu önceden görmenize olanak tanır. Seçiminizi, aynalamak istediğiniz düzlemi önceden görüntüleyebilirsiniz, ardından doğru yönlendirmeyi onaylamak için kırmızı, yeşil veya mavi düzlemlerin üzerine gelin. Aynalamak için tıklayın! Daha az tıklama ve geri alma, değerli enerjinizin daha fazlasını modelinizi geliştirmeye, onu değerlendirmeye ve değiştirmeye odaklayabileceğiniz anlamına gelir. Modelinizi ters çevirmek, yaratıcı bakış açınızı da tersine çevirebilir.

Profesyonel İpucu: Daha verimli componentlar oluşturmak veya simetrik olarak yönlendirilmiş kopyalar oluşturmak için bir modelde hızlı, ayna ilişkisi kurmak mı istiyorsunuz? Kopyalama Modunu etkinleştirmek için Flip Tool’u (Aynalama Aracı) Ctrl’e basarak değiştirin ve seçiminize göre simetrik olan bir kopyayı aynalayın.

LayOut’ta Referans Vermeye Hakim Olun

LayOut’ta Trimble, içe aktarılan DWG dosyalarını referans olarak yönetme yeteneği ekleyerek birlikte çalışabilirliği güçlendiriyor. Tanıdık geliyor mu? LayOut’ta referans dosyalarını yönetmek ile aynı işlemdir, ancak şimdi onu tüm resimlere, metin dosyalarına veya AutoCAD çizimlerine uygulamak için genişlettiler. Tüm harici dosya referanslarını görüntüleyin, bir dosya referansının tarihi geçmişse bildirim alın ve Dosya Referans Yöneticisini(File Reference Manager)  kullanarak bir dosya referansını güncelleyin, yeniden bağlayın veya kaldırın. Daha da iyisi, tüm özel stil düzenlemeleriniz (çizgi kalınlıkları, ölçek ve görüntü alanı konumları), referans dosyaları güncellendiğinde bile olduğu gibi kalır. Önceki mizanpaj ve stil çalışmalarını boşa harcamadan, tüm referanslarınızın güncel olduğunu bilerek işinizi güvenle belgeleyin ve sunun.

SU2023 2023Launch Channel Blog ScaleFigure SketchUp 2023 Yayınlandı; Revit Importer ve Esnek İş Akışı Geliştirmeleriyle!

Gerçek Bir Rönesans Kadını

Heather’ın peynir yapımından buz tırmanışına ve vahşi kedi kurtarmaya kadar üstesinden gelemeyeceği pek bir şey yoktur. Ayrıca, kendisi aynı zamanda SketchUp’ta Kıdemli Yazılım Mühendisi ve 2023 güncellemelerinde önemli bir paya sahip. Yeni 2023 ölçekli figür ikilisi Heather ve kedisi Lily hakkında daha fazla bilgi edinin (İngilizce makale).

Geliştirilmiş, Çok Değerli Bir Teklif

SketchUp Studio revizyonundan, abonelikler arası modelleme geliştirmelerine kadar SketchUp, 2023’te yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için iş akışı engellerini kaldırdı. Sorunsuz bir şekilde 3D oluşturmak ve modellemek adına bilmeniz gereken her şey için sürüm notlarını inceleyin.

Halihazırda bir Pro veya Studio aboneliğiniz varsa:

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Formu Doldurun

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top