SketchUp x GenAI: Diffusion ile Hayalinizi Daha Hızlı Gerçekleştirin!

sketchup genai diffusion 1200x628 1 SketchUp x GenAI: Diffusion ile Hayalinizi Daha Hızlı Gerçekleştirin!

Yaratıcı vizyonunuzu odak noktasına getirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Trimble’ın son sürümü SketchUp DiffusionLABS, saniyeler içinde işlenmiş görüntüler oluşturmak için SketchUp’ta yapay zekanın dönüştürücü gücünden yararlanmanızı sağlar. Gelecek burada ve daha yaratıcı, daha yetenekli bir size benziyor.

sketchup genai diffusion SU2023 Launch Diffusion Email 2 SketchUp x GenAI: Diffusion ile Hayalinizi Daha Hızlı Gerçekleştirin!

SketchUp Diffusion’ı kullanarak basit bir 3D modelden bile hızlı bir şekilde konsept renderlar oluşturun.

Günlük hayatınızda fikirlerinizi hızlı ve net bir şekilde aktarmanız gerekiyor. Sonsuz tasarım olasılıkları söz konusu olduğunda, tasarım için harcanan zaman ile; en iyi, en yaratıcı çözümlerinizi sergileyen temsili görüntüler oluşturmak için harcanan zaman arasında bir dengeleme eylemiyle karşı karşıya kalırız.

Neyse ki yapay zeka yardımcı oluyor. İşte nasıl yapılacağı!

SketchUp + Yapay Zeka

Yapay zeka, yaratıcı kapasitenizi genişletme ve yeni potansiyelin kilidini açma gücüne sahiptir. Trimble, inovasyonu teşvik etmeye ve işi daha iyi hale getirme potansiyelinin olduğu yerlerde yapay zekayı erişilebilir kılmaya kararlıdır.

Yapay zekanın kendine ait yaratıcı bir vizyonu olmasa da sizinkine odaklanmanıza yardımcı olabilir. SketchUpLabs‘ta yeni piyasaya sürülen Diffusion, kullanımı kolay üretken yapay zekayı SketchUp’a getirerek, yaratıcı sürecinize ilham veren ve tasarım anlatımınızı destekleyen görüntüleri hızla oluşturmanın yeni bir yolunu sunuyor.

Vizyonunuzu odak noktasına getirin

Oluşturduğunuz görüntülerin estetiğini tanımlamak için sekiz ön ayar stili arasından seçim yapın.

Eğer tarif edebiliyorsanız, artık SketchUp’ta görebilirsiniz. Bir metin istemi ve basit bir modelle, farklı fikirlerinizi göstermek için fotogerçekçi veya stilize görüntüler oluşturabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz şeye benzer bir şey aramak ve müşterilere konseptinizin nasıl “yakın ama biraz farklı” olduğunu aktarmaya çalışmak yerine, artık benzersiz yaratımınızı daha kesin bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Konsept taslağından nihai sonuca hızlıca geçin. SketchUp Diffusion ile oluşturulan tasarım konseptlerini görüntülemek için gezinme oklarını kullanın.

Hızlı ipucu: Diffusion’ın ön ayar stillerinden birini seçerek tercih ettiğiniz görünüşle bir adım önde başlayın.

Yaratıcılık Aşamasındaki Engellerin Üstesinden Gelin

Ayar kaydırıcıları, görüntü çıktınıza ince ayar yapmanızı sağlar. Model geometrinize bağlı kalın veya metin isteminize daha fazla güç verin.

Biraz sıkışmış hissediyorsanız veya daha fazla olasılık keşfetmekle ilgileniyorsanız, görmek istediğiniz görüntünün bir açıklamasını yazarak ilham alın. Arkanıza yaslanın ve yapay zekanın önünüze yeni konseptler koymasına izin verin. 

Ayar kaydırıcıları, istemlerinizin ne kadar etkili olacağına ve oluşturulan görüntülerde modelinize ne kadar sıkı bağlı kalınacağına karar vermenizi sağlar. 

Örneğin, temel bir kütle modeliniz olduğunu ve projenin formu ve bitişi için bazı konseptler oluşturmak istediğinizi varsayalım. Binanın nasıl görünmesini istediğinizi bir metin istemiyle açıklayın, ardından ayar kaydırıcılarıyla oynamayı deneyin. “Komut istemi etkisi “ni artırmak ve “model geometrisine saygı göster “i geri çevirmek, metin açıklamanızı yakından takip edecek ancak modelinizi oluşturulan görüntülerde dönüştürecektir, böylece tamamen yeni bir yöne ilham verebilecek yeni öğeler görebilirsiniz. 

Ayarlar diğer yönde de çalışır. Modelinizde ilerleme kaydettiyseniz ve bağlam, aydınlatma ve maddesellik gibi şeyleri keşfetmek istiyorsanız, modelinizi tam olarak sizin belirlediğiniz yüzeyler ve bağlamla gösteren görüntüler üretmek için “model geometrisine saygı göster” seçeneğini açın.

Hızlı ipucu: Henüz erken bir dönemdeyseniz, daha bir şey modellemeden önce fikirlerinizin ortaya çıktığını görmek için doğrudan metin istemine geçebilirsiniz.

Uyumu Erkenden Bulun

iPad’deki Mark Up modunu , Diffusion ile birleştirerek saniyeler içinde eskizden fotogerçekçi konsept oluşturmaya geçin. 

Hepsi SketchUp’ta mevcut olan 3D modelleme, fikir üretme, hızlı görselleştirme ve işbirliği araçlarıyla seçenekleri hızla test edin ve daha iyi kararlar alın.

Keşif görüntülerinden oluşan kısa listenizi paydaşlarla paylaşmaya hazır olduğunuzda, görüntülerinizi SketchUp görüntü alanına bir bakış açısı olarak kaydetmek için “Sahne Ekle “yi kullanın. Gezinmesi kolay Sahneler, müşterileri ve işbirlikçileri doğrudan tasarımınızın kalbine taşımanıza yardımcı olur. İdeal çözümleri belirleyin ve projeleri daha hızlı ilerletin.

Yaratıcılık Kontrolünü Sürdürün

Oluşturduğunuz görüntüyü Sahne Ekle’yi kullanarak SketchUp modelinize bir bakış açısı olarak ekleyin.

Yapay zekayı bir fikir ortağı ve üretim asistanı olarak görüyoruz, ancak vizyon hala sizin alanınız. Nihayetinde, modeliniz, iPad’deki işaretlemeler ve metin istemlerinin herhangi bir kombinasyonu ile girdiyi siz kontrol edersiniz. En uygun Stilleri ve Ayarları seçerek çıktıyı siz belirliyorsunuz. Son olarak, sonuçları nasıl paylaşacağınızı veya kullanacağınızı seçersiniz. 

Bir fikri daha da geliştirmek için ipucunu iyileştirin, modellemek veya üzerinde eskiz yapmak için görüntüyü Sahne olarak kaydedin veya işbirliğini başlatmak için görüntüleri paylaşın. Diffusion, yaratıcı özgürlük ve genişletilmiş üretkenliğin kesiştiği noktada yaşıyor.

Yaratıcı Potansiyelinizi Harekete Geçirin

Zamandan tasarruf ederken yeteneklerinizi genişletmek ve yaratıcı kapasitenizi artırmak için Difüzyon’u kullanmaya başlayın. İlham almaya ve müşterilerinizi ne kadar hızlı netlik ve uyum elde edebileceğiniz konusunda memnun etmeye hazırlanın.

Diffusion’ı denemeye hazır mısınız? Masaüstünde Diffusion’ı arıyorsanız Extension Warehouse‘da bulabilirsiniz. SketchUp for iPad ve Web’in en son sürümlerinde yerel bir araç olarak erişebilirsiniz.

Diffusion, SketchUp Labs programının bir parçası olarak yayınlanıyor. Aktif Go, Pro veya Studio aboneleri tarafından sınırlı bir süre için ücretsiz olarak veya ücretsiz bir deneme sürümü ile kullanılabilir.

Düşüncelerinizi Duymak İsteriz

Etkileyici, beklenmedik veya hoş sonuçlar mı aldınız? Difüzyonu nasıl kullandığınızı ve neler bulabileceğinizi paylaşın. Geri bildirimlerinizi SketchUp Comunity üzerinden veya #SketchUpLabs hasgtagi ile sosyal medyada paylaşın.

* Üretken yapay zeka önemli miktarda işlem kaynağı gerektirir. Difusion in Labs‘e erişen aboneler ek ücrete tabi olmayacak. Gelecekteki fiyatlandırma değişikliklerini yürürlüğe girmeden en az 30 önce duyuracağız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top