SketchUp İçin En İyi Görselleştirme Çözümleri

sketchup icin en iyi gorsellestirme cozumleri 1200x628 1

Doğru görselleştirme eklentisini bulduğunuz zaman, SketchUp kullanımlarınızı yeni bir seviyeye taşırsınız. SketchUp’a daha farklı komutlar ve özellikler katan birçok eklenti bulunmaktadır. Bu eklentilerin bazıları yaptığınız işlere yönelik özelleştirilmiş amaçlara sahiptirler bazıları ise kullanım kolaylığı ve işlevsellik sağlarlar. Güncel eklenti listemize buradan ulaşabilirsiniz. Aşağıda bizim en çok beğendiğimiz görselleştirme  eklentilerine yer verdik.
 
Lumion 8.3 LiveSync for SketchUp

Lumion

Lumion’un eşzamanlı bağlantı eklentisi ile SketchUp içinde modellerinizi hazırlarken aynı anda Lumion’da daha gerçekçi bir şekilde görebilir eşzamanlı olarak dokuları değiştirebilir doğa unsurları ve çevreyi kontrol edebilirsiniz. Daha sonradan eklemek istediğiniz herhangi bir değişiklik için sadece tekrar bağlantı kurmanız yeterli olacaktır. Lumion son derece profesyonel işleri çok hızlı çözebilmesinin yanı sıra hızlı bir öğrenim süresi sunar.
Lumion, mimarlara özel, dünyanın en hızlı 3D render yazılımıdır. Saniyeler içerisinde, CAD modellerinizi bir videoya veya foto gerçekçi çevreler ve sanatsal dokunuşlarla görsellere dönüştürebilirsiniz. Modelinizi Revit, 3ds Max, SketchUp, AutoCAD, Rhino, Cinema 4D, Allplan veya ArchiCAD’den, ve pek çok diğer modelleme programından aktarın, ve Lumion tasarımlarınıza gerçekçi peyzaj elemanları, stil efektleri, içerik ve binlerce kütüphane obje ve malzemesi ile hayat versin.
Lumion Hakkında Bilgi Alın
 
V Ray for SketchUp 3

V-Ray For SketchUp

V-Ray for SketchUp, modellerinizi foto gerçekçi görsellere dönüştürmek için kullanılan en popüler yöntemlerden biridir. Yüksek kaliteye sahip olması sebebiyle piyasadaki en iyi görselleştirme yazılımlarındandır. Hem CPU hem GPU kullanılabilirliği ile de öne çıkan V-Ray  bir çok modelleme programına entegre olarak kurulabilir. Endüstriyel tasarım, oyun, mimari gibi çeşitli sektörlerden dijital tasarımcıların tercih ettiği bir görselleştirme yazılımıdır başlangıç olarak hızlı bir şekilde kavrayabilirsiniz fakat öğrenme konusunda çok gelişmiş özellikleri kullanmak ve profesyonel işler çıkarmak için dik bir öğrenim eğrisine sahiptir.
V-Ray Hakkında Bilgi Alın
 
shaderlight for sketchup

Shaderlight for SketchUp

Shaderlight, SketchUp modellerini herhangi birinin gerçekçi bir görsele dönüştürmesi için tasarlanmış, interaktif bir üç boyutlu görselleştirme eklentisidir. İster mimar, ister iç mimar, üç boyutlu görselleştirme uzmanı olun veya SketchUp programını sadece hobi amaçlı kullanın, kullanımı son derece kolaydır ve güçlü teknolojisi ile Shaderlight, tasarımlarınızı hayata geçirecektir.
Shaderlight Hakkında Bilgi Alın
thea for sketchup

Thea for SketchUp

SketchUp’ın kullanım kolaylığı ile güçlü görselleştirme motorunun karışımı olarak öne sürülen Thea for SketchUp, modellerinizi son derece ayrıntılı olarak herhangi bir kısıtlama olmadan görselleştirmenizi sağlıyor. Modelleme esnasında aynı görünüşü daha gerçekçi bir şekilde görmenizi sağlar. Bu etkileşimli görüntü özelliği sayesinde SketchUp modelinizin istediğiniz bölgesini seçebilir ve oraya odaklanabilirsiniz, daha karmaşık modellerde örneğin manzara görselleri için odaklanmak istediğiniz bölgeyi seçmenizi sağlar. Fazladan bir pencere açmanıza veya başka bir programa geçmenize gerek yoktur.
Gelişmiş malzeme editörü SketchUp ile tamamen entegre şekilde çalışmaktadır, SketchUp’a uygun bir kullanım kolaylığı ve ara yüz için sıfırdan yeniden tasarlanmıştır.
Thea Hakkında Bilgi Alın

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top