SketchUp LayOut Aşkı: Giriş

SketchUp Layout 1200x628 1 SketchUp LayOut Aşkı: Giriş

LayOut, SketchUp Pro’da çok fazla kullanılmıyor ve sebebini tam olarak bilemiyoruz. Bu blog yazısı ile LayOut’a bir ışık tutmayı ve ona hak ettiği değeri vermeyi umuyoruz.
LayOut’u kullanmıyorsanız çok fazla şey kaçırıyorsunuz. LayOut ve SketchUp Pro birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Açıkçası, müşterilerimize projelerimizi sunarken tasarım ve detaylarını iletmek için 2 boyutlu çizimleri kullanıyoruz ve Layout, SketchUp modellerini diyagramlara, çizimlere, CD setlerine, sunumlara ve hatta sadece ölçeklenmiş baskılara dönüştürmenin en etkili yoludur.
SketchUp modelinizi LayOut belgesine ekledikten sonra, modelinizin en iyi özelliklerini vurgulamak için kullanabilirsiniz. Orijinal SketchUp modelinizi değiştirmeniz veya güncellemeniz gerekirse, tüm ayrıntıların otomatik olarak senkronize edilebilmesi için modeli LayOut’ta da güncelleyebilirsiniz.
lAY 3 SketchUp LayOut Aşkı: Giriş
Eğer söylediklerimiz sizi etkilediyse ve sunum işleri konusunda endişeliyseniz, Layout tam da size göre. Basit kullanımı ve sezgisel öğrenimi sayesinde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
LayOut’un sunum özelliklerini açmak için View > Start Presentation’ ı seçin veya varsayılan araç çubuğundaki Start Presentation öğesine tıklayın. Belgeniz tam ekran haline gelir ve aşağıdaki sunum özelliklerini kullanabilirsiniz:

  • Sunumunuzdaki sayfalar arasında gezinin.
  • Ek açıklamalar çizin.
  • Eklenen SketchUp model öğelerinin görünümünü değiştirin.
  • Animasyonları oynatın.

Hala Layout kullanmaya başlamak için yeterince tatmin olmadıysanız, “bir resim bin sözcüğe bedeldir” ilham vermesi açısından aşağıdaki resimlere bir göz atmanızı öneririz.
EXAMPLE LAYOUT 002 SketchUp LayOut Aşkı: Giriş
lay small SketchUp LayOut Aşkı: Giriş
layoutfive SketchUp LayOut Aşkı: Giriş
Layout’u kullanmaya hazırmısınız? Aşağıdaki videomuzdan başlayabilirsiniz.
[video_embed video=”2pqEsAUVdbo” parameters=”” mp4=”” ogv=”” placeholder=”” html5_parameters=”” width=”700″ height=”400″]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top