SketchUp Studio’da V-Ray 5 ile Birinci Sınıf Görselleştirmeyi Deneyimleyin

sketchup studio vray 1200x628 1 SketchUp Studio’da V-Ray 5 ile Birinci Sınıf Görselleştirmeyi Deneyimleyin

Müşterilerinizi heyecanlandırmak ve daha iyi tasarım kararları vermek için 3B tasarımlarınızdan yüksek kaliteli görüntüler oluşturmanız gerekiyor mu? SketchUp, size tek bir aboneliğin parçası olarak birinci sınıf render yetenekleri sunmak için Chaos ile birlikte çalıştı: SketchUp Studio

V-Ray’in sağlam render motorları, küresel aydınlatma ve yapay ışıklar, gerçek hayattaki malzemeler ve dokular, atmosferik efektler ve daha fazlasını ekleyerek 3D modellerinizi fikirden sanata taşıyabilirsiniz. V-Ray Vision’ın ek avantajı ile gerçek zamanlı olarak da render edebilirsiniz! SketchUp’tan hiç çıkmadan tasarımlarınızı anında değiştirin. Bir zaman kazandırıcı hakkında konuşun! 

sketchup studio vray 1 SketchUp Studio’da V-Ray 5 ile Birinci Sınıf Görselleştirmeyi Deneyimleyin

SketchUp Studio aboneliğiyle, SketchUp için V-Ray Next’e erişmenin yanı sıra makinenizi diğer işler için serbest bırakan hızlı bulut tabanlı render kullanımı sağlayan Chaos Cloud’u da kullanabilirsiniz! Bu, V-Ray’in SketchUp ile çalışmasını sağlamak için her zaman üst düzey donanıma ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir: tamamen bulutta çalışır. 

Neden SketchUp için V-Ray 5? 

V-Ray 5 artık hem gerçek zamanlı hem de fotoğraf gerçekliğinde işleme seçenekleri sunuyor ve mimari, mühendislik ve inşaat profesyonelleri için eksiksiz bir görselleştirme paketi oluşturuyor. Render almanın gücü, ikna edici bir görsel hikaye anlatabilmesinde yatmaktadır. Tasarımınız, malzemeniz ve estetik niyetiniz etrafındaki belirsizliği ortadan kaldırır ve proje paydaşları arasındaki iletişim boşluğunu kapatır. Konseptinizin bağlam içinde nasıl oturduğu, hangi malzemelerden yapıldığı ve güneş ışığında nasıl görüneceği ya da sis nedeniyle nasıl görüneceği konusunda hiçbir kafa karışıklığı yoktur. V-Ray ile projenizin her aşaması için uygun işleme stillerini seçebilirsiniz; dahili katılım elde etmek için kavramsal, etkileşimli ve gerçek zamanlı işlemler, tasarım seçeneklerini karşılaştırmak için hızlı işlemler veya son derlemenin heyecanını artırma zamanı geldiğinde fotogerçekçi işlemler. V-Ray, işi yapmanıza yardımcı olmak için her şeyi sağlar. 

Gerçek Zamanlı Render 

Yüksek çözünürlüklü, fotogerçekçi bir render için beklemeye vaktiniz yok mu? V-Ray Vision sizi kurtaracak. SketchUp modellerinizi, SketchUp ile canlı bir bağlantı aracılığıyla, anında oluşturma yetenekleri ve alternatif görünüm alanlarıyla oyun benzeri bir ortamda keşfedin. SketchUp’ta çalışırken, V-Ray Vision penceresinde modellerinizi saniyeler içinde değiştirin, yörüngeye çevirin, aydınlatmayı ayarlayın ve renklerini düzeltin. Gerçek zamanlı oluşturma ile, müşterilere hızlı bir şekilde fikir sunabilir, anında düzenlemeler yapabilir ve ekibinizle uzaktan işbirliği yaparak proje zaman çizelgelerini önemli ölçüde kısaltabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ekran görüntüleri yakalayın ve bir düğmeye tıklayarak sanal gerçeklik için animasyonları ve küresel panoramik görüntüleri dışa aktarın. 

sketchup studio vray 2 SketchUp Studio’da V-Ray 5 ile Birinci Sınıf Görselleştirmeyi Deneyimleyin

Render’a Hazır Kütüphane Objeleri 

V-Ray’in Chaos Cosmos adlı sağlam, web tabanlı içerik kitaplığından yararlanarak zamandan ve modelleme enerjisinden tasarruf edin – doğrudan tasarımınıza indirebileceğiniz yüksek kaliteli, akıllı 3B içerikler (düşünün: insanlar, bitki örtüsü, mobilya, aksesuarlar) ve aydınlatma!). Oluşturmaya hazır bu bileşenler, hazır olduğunuzda model performansını artırmaya yardımcı olmak için SketchUp görünüm alanında düşük çözünürlüklü çokgenler ile temsil edilir, V-Ray Vision’da pikselleştirilmiş nesneler ve V-Ray 5’te yüksek çözünürlüklü ışın izlemeli nesneler olarak görüntülenebilir. Bu derlenmiş kitaplığa doğrudan V-Ray araç çubuğundan erişilebilir ve 3D içeriği aramanıza, indirmenize ve düzenlemenize olanak tanır. Herhangi bir içeriği indirmek için Trimble ID oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Nasıl Ulaşılır? 

SketchUp Studio aboneliğiniz, CPU veya GPU’nuzda SketchUp için V-Ray Next’in sınırsız kullanımını sağlar. Ayrıca, 3B modellerinizi doğrudan bulutta oluşturmanıza olanak tanıyan ve bilgisayarınızı başka işler yapmak için serbest bırakmanıza olanak tanıyan Chaos Cloud’a erişim elde edersiniz. Aboneliğinizin ilk 90 günü için 20 Chaos Cloud kredisi ile başlamanızı sağlıyoruz ve her zaman daha fazlasını satın alabilirsiniz. Her Bulut Kredisi için kaç render alacağınız, modelinizin ne kadar karmaşık olduğuna bağlıdır. Örneğin, çok sayıda yansıtıcı nesneye ve yüzeye sahip bir iç mekan, bir çiçek renderından daha fazla kredi alacaktır. 

Kimler Kullanmalı? 

Yeni başlayanlar için öğrenmesi kolay ve uzmanlar için süper güçlü olduğu için herkesin denemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte, işi yüksek kaliteli renderlarla olan herkese öneriyoruz. 

Neden? V-Ray, tasarım hikayenizi iletmenize, müşterilere ve paydaşlara doğru ürünü satmanıza ve tasarım kararlarını önceden almanıza yardımcı olur. Size ve ekibinize en iyi çalışmanızı yapma konusunda ilham vermeye yardımcı olmak için dört farklı kullanım senaryosu paylaşıyoruz. 

1. Dış Mekan Tasarımı 

Bir bina, büyük bir yerleşim veya peyzaj mı tasarlıyorsunuz? Mimari çevre, malzemeler, dokular, aydınlatma, atmosferik ve hacimsel efektler ekleyerek gerçek amacınızı iletin ve katılım sağlayın. V-Ray’de render, büyük ve küçük SketchUp modellerine gerçekçilik ve incelik katacaktır. 

sketchup studio vray 3 SketchUp Studio’da V-Ray 5 ile Birinci Sınıf Görselleştirmeyi Deneyimleyin

2. İç Mekan Tasarımı 

Yani, uygulamadan önce bir alanın görünümünü ve hissini tam olarak anlamak isteyen bir müşteriyle mi çalışıyorsunuz? Biz sizi koruruz. V-Ray işleme ile gün ışığının ve iç aydınlatmanın mekanı nasıl etkileyeceğini göstermek için doğal ve yapay ışık kaynakları ekleyebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda nesnelerle (düşünce armatürleri, mobilyalar ve donanımlar), malzemeler ve dokularla özelleştirme de ekleyebilirsiniz. Tasarımınız mekanın son bir fotoğrafı gibi görünecek … sanki gerçek! 

sketchup studio vray 4 SketchUp Studio’da V-Ray 5 ile Birinci Sınıf Görselleştirmeyi Deneyimleyin

3. Mağaza Tasarımı

Görsel ekranlar, aydınlatma, akış, mekansal konfigürasyon gibi faktörlerin hata için çok az yer bırakması nedeniyle bir perakende satış alanı inşa etmek maliyetli olabilir. Oluşturma ile, son oluşturma aşamasına geçmeden önce konseptlerinizi görselleştirebilir, iyileştirebilir ve sonlandırabilirsiniz. Yüksek kaliteli görüntüler, sorunları önceden yakalamanıza yardımcı olur.

sketchup studio vray 5 SketchUp Studio’da V-Ray 5 ile Birinci Sınıf Görselleştirmeyi Deneyimleyin

4. Animasyonlar ve VR Deneyimler Geliştirme

Animasyonlar ve geçişler oluşturma yeteneği, tasarım hikayenizi herhangi bir aşamada iletmenize yardımcı olabilir. Teklifler ve yarışmalar sırasında oluşturulan animasyonlarla potansiyel müşterileri “şaşırtma” fırsatını değerlendirin. Alternatif olarak, son tasarım aşamasında ticari mülkler için heyecan ve ilgi yaratın. Sanal gerçeklik görüntüleme için işlenmiş panoramaları ve 360 ​​derecelik fotogerçekçi dışa aktarmaları kullanarak müşterileri etkileyin.


Aktif SketchUp Studio aboneleri için: V-Ray 5 artık mevcut aboneliğinize dahil edilmiştir. SketchUp Studio abonesi değil misiniz? Bunu ve Studio’daki diğer tüm güçlü tasarım ürünlerini, ilk yılınız için 699 $ gibi çok erişilebilir bir fiyata – perakende fiyatından% 40 indirim – sunmaktan heyecan duyuyoruz! Teklif 30 Temmuz 2021’de sona eriyor.

Görüntülemeye başlamaya hazır mısınız? V-Ray’in iş akışınıza nasıl sığabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin veya 30 gün boyunca ücretsiz deneyin!

SketchUp Studio, yalnızca Windows’a özgü bir tekliftir. 

V-Ray şu anda Eğitim Lisansları için kullanılamıyor. Lütfen satın alma seçenekleri için bizimle iletişime geçin. 

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Formu Doldurun

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top