Tuğba Nur Işık — Yüksek Lisans Öğrencisi

REF Tugba Nur Isik 1200x628 1

SketchUp programıyla tanışmam geçtiğimiz sene bitirme tezimi yazmaya başladığım zamana denk geliyor. Bitirme tezimin konusu, Mevcut müstakil bir binanın Pasif Ev’e dönüştürülmesi üzerine renove edilmesi üzerineydi. Görsel olarak da insanlara hitap edebilmesi adına teknik çizim programı arayışına girdim ve SketchUp gerek arayüzü, gerek kullanım rahatlığı açısından hoşuma gitti.

Programı kendi kendime öğrenme sürecinde zaman zaman zorluklar yaşadım. Fakat bir şekilde binayı modellemeyi kısmen de olsa başardım. Bitirme tezime ekleyemesem de bir binanın gerçeğe uygun modellemesini yapmaya çalışmak bile benim için tatmin ediciydi.

Bu sene ise lisansımı yenilemek amacıyla FGA Mimarlık ile görüşme sürecimizde, bana geri çeviremeyeceğim bir teklifle geldiler: SketchUp Online Eğitim şansı. İçten içe biliyordum ki, yaptığım şeyi yapmanın daha pratik yolları olabilirdi ve haksız da değilmişim. Bu eğitim sayesinde yeni komutlar öğrendim. 1 haftada yapabildiğim işi, 1 güne indirgeyecek bir çabukluk kazandım. Bu katıldığım ilk online dersti ama biliyorum ki son değil 🙂

Başta Demet Savranlar olmak üzere tüm FGA Mimarlık ekibine bu eğitim şansını sağladıkları için sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top