SketchUp Pro

3 Boyutta tasarımın, çizimin ve ifade etmenin en sezgisel yolu

 

Ücretsiz İndir Satın Al

Herşeyi daha kolay yapın

SketchUp etütten uygulama çizimine kullanışlıdır. Programlama, diyagram oluşturma, tasarım geliştirme, detaylandırma, dokümantasyon, RFI’ler—nerede çizime ihtiyacınız varsa, SketchUp Pro’ya ihtiyacınız vardır.

feature-img-02_1

sketchup-pro-icon-03-100px

Hızla uzmanlaşın

Kim karmaşık CAD yazılımı ister? SketchUp bulabileceğiniz en sezgisel kullanılan ve kolay öğrenilen 3D çizim aracıdır. sketchup-pro-icon-01-100px

3D çizerek düşünün

SketchUp’ı, istediğiniz her şeyi, nasıl çizmek isterseniz o şekilde çizebilmeniz için, elinizin bir uzantısı olacakmış gibi tasarladık. sketchup-pro-icon-02-100px

Kesin, yüksek-detaylı modeller oluşturun

SketchUp ihtiyacınız olacak detay seviyesinde tasarım ve planlama yapabilmeniz için, milimetrik hassasiyettedir.

sketchup-pro-icon-04-100px

Ölçekli, mutlak çizimler oluşturun

SketchUp sadece 3D model oluşturma amaçlı değildir. LayOut kullanarak planlar, cepheler, detaylar, antetler ve çok daha fazlasını üretin. Modeliniz revize olduğunda, çizimleriniz de değişir. Basit. sketchup-pro-icon-05-100px

Sunum dokümanları oluşturun

LayOut ile, sayfa tasarımı, çizim, vektör ilüstrasyonlar ve slayt sunumları oluşturabilirsiniz: fikirlerinizi ifade etmek için gerek duyabileceğiniz her şey. sketchup-pro-icon-06-100px

Karmaşık gezinimler oluşturun

SketchUp Pro’yu, modellerinizi her detayı anlatabilen anime gezinimlere dönüştürün.

feature-img-04_1

İstediğiniz 3D modeli bulun

sketchup-pro-image-03

Basit kuvvetlidir

powerful-image-01

Ne isterseniz, onun için bir 3D model bulun

Tasarladığınız mutfak için bir fırına mı ihtiyacınız var? Yol için bir arabaya? Hayvanat bahçeniz için bir gergedana? Dünya’nın en büyük ücretsiz 3D model kaynağı olan SketchUp’ın 3D Warehouse’u içerisinde ihtiyaç duyduğunuz neredeyse her şeyi bulabilirsiniz.

Modellerinizi çizimlere dönüştürün

Sonunda, 3B modellerin çoğunun 2B çizim setlerine dönüşmeleri gerekir. SketchUp içerisindeki LayOut modellerinizin gurur duyabileceğiniz çizimlere dönüşmesini sağlar.

SketchUp’ı Kendinize Özel Yapın

Extension’lar, sizi çözümsüz bırakabilecek modelleme sorunlarını çözmek için geliştirilen eklentilerdir. Keşfedebileceğiniz yüzlercesi bulunmaktadır.

powerful-image-02

1. Model ve Çizim

LayOut ile, SketchUp model görünümlerini çizimlerinizin istediğiniz yerlerine yerleştirin. Bu “vitrinler” projelerinizin yaşayan, nefes alan görünümleridir. Modeliniz değiştiğinde, tüm vitrinleriniz de güncellenirler.

2. Çekici çizimler oluşturun

LayOut son derece çekici bir şekilde SketchUp’ın “hissini” 2D uzaya aktarır. Çizgiler, gölgelendirme, dokulandırma, metinler, ölçüler, antetler: tümü tam olarak istediğiniz şekilde oluşturulur.

3. Sezgisel vektörel çizim

LayOut’un çizim komutları aynı SketchUp’ınkiler gibidir: basit, akıllı, ve eğlenceli. Ve çizdiğiniz her şey vektöreldir, yani, boyutlandırma ve çevirme gibi işlemler en üst kesinlikle gerçekleştirilir.

4. Ölçülendirme, detaylandırma, notlar

SketchUp modellerinin kenarlarını yakalayan ölçülendirme araçlarını kullanın ve gösterilen ölçülerin biçimini, ölçeğini ve hassasiyetini tanımlayın.

powerful-image-03

Ne isterseniz, onun için bir 3D model bulun

3D Warehouse ücretsiz 3D modellerde dünyanın en büyük kaynağıdır ve SketchUp ile kesintisiz çalışır. Yani, mobilya, ekipman, donatı ve daha pek çok model, bir kaç tıklama ile emrinizdedir.

Güvenilir bir üreticiden model bulun

Herman Miller, Formica, Thermador ve pek çok diğeri gibi güvenilir üreticiler ile birlikte, 3D Warehouse’u belirli bir gerçek dünya objesinin modelinin kolaylıkla elde edilebileceği, Dünya üzerindeki en uygun platform yapmaya çalışıyoruz. Artık, örneğin bir mutfak fırını modeli ile çalışmak için modelin güzelliği yanı sıra tam ölçülerinden de emin olabilirsiniz.

Herhangi bir araçta mevcut

modellerinizi 3D Warehouse’a yüklediğinizde, SketchUp Mobile Viewer uygulaması ile telefon veya tabletinize aktarabilirsiniz. Ardından, müşterilerinizle, istediğiniz platformda iletişime geçebilirsiniz.

homepage-extensions-01

SketchUp’ı Kendinize Özel Yapın

Extension’lar, sizi çözümsüz bırakabilecek modelleme sorunlarını çözmek için geliştirilen eklentilerdir. Keşfedebileceğiniz yüzlercesi bulunmaktadır. Extension Warehouse’u ziyaret edin


homepage-icon-06 Sefaira Enerji modelleme, yapı performans analizi, gün ışığı senaryoları : tümü, siz modelleme yaparken gerçek zamanlı oluşturulur.

homepage-extensions-02

SketchUp’ı Kendinize Özel Yapın

Extension’lar, sizi çözümsüz bırakabilecek modelleme sorunlarını çözmek için geliştirilen eklentilerdir. Keşfedebileceğiniz yüzlercesi bulunmaktadır. Extension Warehouse’u ziyaret edin


homepage-icon-07Profile Builder 2 Duvarlar, çitler, korkuluklar, merdivenler, yollar oluşturmak için etkin, parametrik profiller kullanın: neredeyse hayal edebileceğiniz her şey, ışık hızında.

homepage-extensions-03

SketchUp’ı Kendinize Özel Yapın

Extension’lar, sizi çözümsüz bırakabilecek modelleme sorunlarını çözmek için geliştirilen eklentilerdir. Keşfedebileceğiniz yüzlercesi bulunmaktadır. Extension Warehouse’u ziyaret edin


homepage-icon-08Vertex Tools Modelinizdeki herhangi bir kenar kesişimini yakalayarak tutun ve organik formlar elde etmek için gerçek manada bükün, burun veya çekiştirin.

Bize Ulaşın