Lumion 12.3 ile Her Ayrıntıyı Hesaba Katın!

Lumion 12 3 1200x628 1

Hacimsel noktasal ışıklar. Özel yüzey çıkartmaları. Yeni animasyonlu bitkiler ve daha fazlası. Lumion 12.3, her ayrıntıyı görselleştirmenize yardımcı olacak, projelerinize doku ve hayat kazandıracak yeni özelliklerle birlikte geliyor.

Lumion 12.3, mevcut Lumion 12 kullanıcıları için ücretsiz küçük bir güncelleme olarak bugün erişilebilir. Bu sürüm, görselleştirmelerinizde her ayrıntıyı hesaba katmak ve mimari tasarımlarınıza daha gerçekçi, neredeyse dokunsal bir kalite kazandırmanıza yardımcı olmakla ilgilidir.

Artık malzemeleri ve diğer yüzeyleri tam olarak hayal ettiğiniz gibi özelleştirmek için basit ve verimli bir sürecin keyfini çıkarabilirsiniz. Hacimsel ışıkla tasarımlarınızın güzelliğini ve dokusunu vurgulayarak daha atmosferik, çarpıcı görüntüler ve videolar oluşturun.

Lumion 12 3 House
3D model CMonje tarafından yapıldı.

Lumion 12.3’teki tüm yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazımızı okumaya devam edin. Profesyoneller için 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolarak bu yeni özellikleri deneyebilirsiniz.

Lumion 12.3’ü Nasıl İndirebilirim?

Lumion 12 lisans anahtarınız var mı?

Öyleyse, Lumion Hesabınıza giderek lisansınızı yeni özellikler ve diğer iyileştirmelerle kolayca güncelleyebilirsiniz. Ayrıca lisans anahtarınızla ilişkili gelen kutusunda indirme talimatlarını içeren bir “Lumion’a Başlarken” e-postası almış olmalısınız.

Lumion 12 3 interior lights

Lumion 11 veya altı gibi önceki bir Lumion sürümüne sahip misiniz? Öyleyse, sürümünüzden bu yana eklenen tüm yeni özelliklerden anında yararlanmak için yükseltme yapabilirsiniz. Bu, aşağıda belirtilen özelliklerin yanı sıra, hacimsel ışıklar, 142 yüzey çıkartması, yüzlerce tabiat objesi, şık iç ve dış mekan mobilyaları, son derece gerçekçi malzemeler ve çok daha fazlasını içeren Lumion 12’deki yeni eklemelere sahip olacağınız anlamına gelir.

Ayrıca yeni obje koleksiyonları, daha sezgisel malzeme iş akışı, iyileştirilmiş obje grupları, karakter panoları ve daha pürüzsüz bir animasyon işlevselliği ile daha hızlı, daha kolay oluşturma deneyimi keşfedeceksiniz.

Lisansınızı yükseltmekle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Ekibimizle iletişime geçin.

Özelleştirilmiş Çıkartmaları İçe Aktarın (Yalnızca Pro)

Etrafınızdaki çevre sanat, hasarlı dokular ve diğer benzersiz özelliklerle dolu. Lumion 12’den bu yana, hasarlar, su izleri, yol işaretleri, duvar sanatı ve daha fazlasını içeren 142 yerleşik yüzey çıkartmasıyla yüzeyleri anında kişiselleştirebilirsiniz.

Şimdi, Lumion 12.3’te, kendi özel yüzey çıkartmalarınızı içe aktarabilir ve projenizin yüzeylerine karakter ve doku eklerken daha da fazla özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Bu çıkartmalar, asfalt, ahşap, alçı veya metal olsun, alttaki malzemenin tüm dokularını ve karmaşık ayrıntılarını alır. Renk, şeffaflık, aralık ve yön dahil olmak üzere görünümünü de ayarlayabilirsiniz.

Lumion 12 3 Decal grey wall

Özel çıkartmaları yerleştirmek ve değiştirmek kolaydır, böylece bunları projenize doğal bir şekilde karıştırarak çok çeşitli uygulamalara başlayabilirsiniz:

  • İç ve dış yüzeylerde güzel desenleri ve duvar sanatı gösterin.
  • Kentsel bir mahallede büyük bir duvar resmi, sanatsal grafiti veya diğer sanat eserlerini tasvir edin.
  • Malzemelerinizde duvar hasarı, lekeler, eskime, renk bozulması ve diğer işaretler gibi gerçekçi kusurlar yaratın.
  • Gerçek hayatta bulunan yol işaretleri, tabelalar ve diğer yararlı ayrıntılar da dahil olmak üzere renderınıza benzersiz, yerelleştirilmiş öğeler ekleyin.
Lumion 12 3 Black Decal wall

Özel çıkartmalar özelliği, herhangi bir görselleştirme iş akışına tam olarak uyar ve projenizdeki tüm malzemeleri renk, kişilik ve stille dönüştürmeyi kolaylaştırır.

Noktasal Işıklar İçin Hacimsel Işık Efekti (Yalnızca Pro)

Aydınlatma, dikkat çekici, duygusal olarak sürükleyici görselleştirmelerin temel bileşenidir.

Lumion 12.3, noktasal ışıklar için yeni hacimsel ışık efektiyle sahnenize güzel ışık yaymanıza yardımcı olacak başka bir aydınlatma aracı ekler.

CMonje tarafından sağlanan 3D model.

Bu tıklama ile hacimsel noktasal ışık efektiyle, o güzel ışık parıltısını yaratmak, keyifli ve son derece sezgisel bir deneyim haline gelir. Işıklarınızı hacimsel hale getirdikten sonra, renklerini, parlaklıklarını, düşüşlerini, gölgelerini ve daha fazlasını kolayca değiştirerek daha fazla gerçekçilik ve atmosfer hedefleyin.

Lumion 12 3 Interior

Hacimsel noktasal ışık efekti, hassas bir şekilde kullanıldığında mükemmeldir. Kolayca kullanabileceğiniz bazı heyecan verici uygulamalar şunları içerir:

  • Sisli bir gece yaratmak
  • Görev ve olay aydınlatmasının görselleştirilmesi
  • Müşterileri memnun etmek için sinematik bir efekt yaratın
  • İç ve dış çekimler için toz, sis veya buhar gösterin
  • Boşluklarda bir hacim hissini büyütün
  • Tasarımı görmek için yeni perspektifler veya yollar önerin

Hacimsel aydınlatmanın kullanışlı olabileceği sayısız durum vardır. Ruh hali, atmosfer, ambiyans — hacimsel noktasal ışık efekti, bir ortama veya alana daha fazla derinlik verir.

110 Yeni Animasyonlu Doğa Öğesi

Lumion tabiat kütüphanesi, kısa sürede yemyeşil, doğal bir ortam yaratmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.

Lumion 12.3’te, 110 yeni animasyonlu yabani ot ve diğer tabiat objeleri ile ayrıntılı zengin ortamlar yaratırken daha fazla özgürlüğün ve çeşitliliğin tadını çıkarabilirsiniz. Daha önce statik olan bu objeler artık yaşamla birlikte hareket ederek daha enerjik, canlı animasyonlar için bağlam yaratıyor.

CMonje tarafından sağlanan 3D model.

Lumion 12’de içerik kütüphanesinde yapılan birçok iyileştirme ile bu animasyonlu objeleri bulmak ve eklemek çok kolay. Animasyonlarınıza birkaç animasyonlu yabani ot, çiçek ve daha fazlasını ekleyin ve anında sahneniz canlanacak.

Bu tabiat objelerinin gerçekten hareket ettiğini görmek için rüzgar etkisinin yoğunluğunu değiştirmeyi deneyin!

Kendi Plakalarınızı İçe Aktarın

Lumion 12.3, vizyonunuzun tamamını yeniden oluşturmanıza ve projenizi müşteriye güzel bir şekilde sunmanıza yardımcı olarak ayrıntıların gücünü zahmetsizce kullanmakla ilgilidir.

Şimdi, Lumion 12.3’teki özel plakalarla, tasarımınızı nerede olursa olsun belirli bir yere sabitlemek daha da kolay.

TEN OVER STUDIO tarafından sağlanan 3D model.

Tek bir zaman kazandıran tıklama ve tüm arabalar, otobüsler, motosikletler ve kamyonlar projenin konumunu temsil edecek ve renderlarınızın anlatmak istediğiniz hikayeye daha iyi katkıda bulunmasına yardımcı olacaktır.

Diğer İş Akışı ve Performans İyileştirmeleri

Her güncelleme, daha sorunsuz, daha hızlı ve daha kararlı bir işleme deneyimi sağlamak için birkaç küçük iyileştirme ile birlikte gelir. Çünkü render, günün sonunda eğlenceli ve göze batmayan olmalıdır.

Lumion 12.3 ile Tasarlayın, Render Alın, İlham Verin.

Lumion 12.3, 1 Mart 2022’den itibaren erişilebilir. Lumion’u tasarım iş akışlarınıza eklemek için Satın Al sayfasına gidin.

Öğrenciler ayrıca Lumion Hesaplarına giderek eğitim lisanslarını güncelleyebilirler. Buradan eğitim lisansları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top