Lumion 2023 ile Geleceğe Dokunun

lumion 2023 1200x628 1 Lumion 2023 ile Geleceğe Dokunun

Siz değerli Lumion kullanıcılarımız için muhteşem bir haberimiz var!

Merakla beklenen Lumion 2023, size yeni nesil görselleştirme araçlarını en iyi şekilde sunmak için gerçek zamanlı ray-tracing teknolojisi ile birlikte geliyor. Önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek olan yeni sürüm, Lumion için yeni bir çağın başlangıcını ve gelecek yıllar için geliştirilecek bir platformun temelini temsil ediyor.

Lumion 2023 Lumion 2023 ile Geleceğe Dokunun

Görselleştirmede Yeni Bir Dönem Başlıyor

Üç boyutlu render almanın tüm mimar ve tasarımcılar için teknik bilgi birikiminden bağımsız olarak erişilebilir olması ; başlangıç noktasından beri Lumion’un temel motivasyonuydu. Bu yaklaşımla hedefimiz her zaman sizlere hayal ettiğiniz imajları üretebileciğiniz güvenilir bir yol sağlamak oldu. On yılı aşkın bir süredir Lumion ; öğrenmesi kolay , esnek ve mimarın iş akışına uyan sezgisel deneyimiyle tanınmaktadır. Arka planda sorunsuz bir şekilde çalışan görselleştirmenin daha teknik yönlerini korurken, yaratıcılığı ve kişisel ifadeyi zenginleştiren eden bir deneyim sunmaktadır. Lumion 2023 ile bu gücün kaynağına daha derinden bakalım.

Lumion 2023 spheres Lumion 2023 ile Geleceğe Dokunun

Her İki Dünyanın En İyisi Lumion

Bugüne kadar rasterizasyon yöntemiyle görseller üreten Lumion ; görselleştirme sanatını bilimsel altyapı ile bütünleştirerek , 2023 sürümünde ray-tracing (ışın takibi) teknolojisini de bünyesine entegre ediyor. Lumion’un kendine özgü render motoru; bu büyük adımı daha hızlı hayata geçirmek ve uzun vadede geliştirmek için tamamen dönüştürüldü. Özellikle mimarlık , mühendislik ve inşaat profesyonellerinin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış olan yeni sürüm , sınıfının en iyi ve en verimli render deneyimini sunmak üzere geliyor. Lumion 2023, kullanıcıların en sevdiği niteliklerden olan kolay ve hızlı kullanım özelliklerini korurken , benzeri görülmemiş kalitede bir görsel kalitesi sağlayacak.

Lumion 2023, bir yükseltmeden çok daha fazlası. Ray-tracing’in şimdiki ve gelecekteki potansiyelini ortaya çıkarmak için, 2 yıldan uzun bir süre önce başlayan bir yolculukla render motorumuzu tamamen elden geçirdik.

Remko JACOBS , Lumion Teknik Ofis Şefi

2023 yılı boyunca, Lumion’a güç veren yeni platform , abonelik sistemi sayesinde kullanıcılarla sorunsuz bir şekilde buluşacak ve daha sık sürüm güncellemelerini mümkün kılacaktır.

Neden Şimdi?

Işın takibi (ray-tracing) teknolojisi bir süredir etrafımızda olsa da, şimdi onu Lumion’a getirme kararına, yıllardır Lumion’a yön veren aynı ilkeler rehberlik ediyor: erişilebilirlik, kararlılık, hız ve deneyim.

Lumion’un yeni render motoru, hem ışın izleme özellikli grafik kartlarına sahip müşterilerin hem de bu özelliği henüz benimsemeyenlerin iş akışında herhangi bir kesinti olmadan veya daha yüksek kaliteli sonuçlar için hızdan ödün vermeden yazılımı kullanmaya devam etmelerini sağlar.

Ray tracing , minimum müdahale ile fiziksel olarak doğru aydınlatma, gölgeler ve yansımalar oluşturmayı mümkün kılarken , Lumion 2023 istenen sonucu elde etmenize yardımcı olmak için yine de esnek bir deneyim sağlayacaktır.

Bu büyük adım ile gelecek olan yeni sürüme yönelik tüm güncel bilgiler için , bizleri takipte kalın…

Lumion 2023 Close up spheres Lumion 2023 ile Geleceğe Dokunun

Mertkan Yorulmaz
Y.Mimar / Lumion Müşteri Başarı Uzmanı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top