Peyzaj Mimarlığı ve Tasarım Ofislerinde Lumion’un Gücü

peyzaj mimarligi ve tasarim ofislerinde lumionun gucu

DuChene Design Solutions‘ın kurucusu, peyzaj tasarımcısı ve girişimci Patrick DuChene, müşterilerini büyülemek ve çekici görselleştirmelerle heyecanlandırmak için Lumion’u nasıl kullandığını anlatıyor.


DuChene, bahçe tasarımlarının görselleştirmesinde neyin mümkün olduğunu göstermek için bu hareketli animasyonu yarattı.
Yaklaşık bir yıl önce Patrick DuChene, NALP National Collegiate Peyzaj Yarışmasına katıldı. 3B görselleştirme ve sunum için renderlara ihtiyacı vardı ve tüm bunları yapabilmesi için 12 saatten daha az vakti vardı.
Patrick, ilk iş olarak 3B görselleştirmesi için dışarıdan destek almayı planladı. Peyzaj unsurlarını eklemek ve rendera hazırlamak için ilk adımları attı.
Patrick, ‘’Bu Lumion’dan önceydi! Bende oradaydım ve oturup render sonuçlarını beklemekten başka elimden bir şey gelmiyordu. Renderları beklemek çok sıkıcıydı. Fakat Lumion’a sahip olsaydım, renderları birkaç dakika içerisinde tamamlayabilirdim. Başka bir programla 2 saatten fazla sürecek renderları Lumion ile 10 dakikadan kısa sürede tamamlayabilirdim.’’
tumblr inline p8rkw7pepy1u06eco 1280
DuChene Design Solutions, LLC’nin sahibi olan Patrick, neredeyse beş yıl önce şirketini kurmasından bu yana Kuzey Amerika ve Kanada’daki birçok peyzaj şirketiyle çalıştı. DynaSCAPE yazılımı ile tasarım yapmak, SketchUp‘ta modellemek ve şimdi de Lumion‘da çalışmak, müşterilere beklentilerinden daha fazlasını vermeye ve iş hizmetlerini genişletmeye yardımcı oldu.
Bu yazıda DuChene Design Solutions ile Lumion’un peyzaj ve inşaat sektörüne katkılarını konuşuyoruz.

Verimliliği ve Kaliteyi Artırma Gücü

DuChene dış mekân yaşam alanları, havuz, teras gibi projelerde tasarım yapıyor. Amerika ve Kanada’da 5 farklı iş ortağı bulunan ofisin her hafta 1-2 adet proje ortaya çıkarması ve bunların renderlarını alması gerekiyor. DuChene hazırladığı sunumların %90’ını almak gibi büyük bir başarıya sahip.
Ofis müşteri merkezli tasarıma odaklanmış ve Patrick için zorlayıcı sunumlar başarının anahtarıdır.
tumblr inline p8rl3saifY1u06eco 400
‘’Müşterilerime güçlü, etkili ve temiz bir çizim sunmak benim için en büyük önceliktir.’’
Patrick 2018 yılı için belirlediği hedefleri basit tuttu. Daha hızlı, daha iyi ve daha verimli şeyler yapmak. Nihai sonuca giderken tasarlamak ve 3B sunumlar için harcanan vakti geri kazanmak.

Lumion’un grafik kartına ağırlık vererek çalışması daha uygun fiyatlı donanımlarla aynı işi yapabilmemiz anlamına geliyor. Müşterilerim aradaki farka inanamıyor ve daha öncekinden çok daha uygun fiyata çünkü daha hızlı yapabiliyorum.

Gerçek Zamanlı Görselleştirmenin Gücü

Hız ve yüksek kaliteli render bütün peyzaj mimarları ve tasarımcılar için gereklilik olsa da taşınabilirlik çoğu zaman göz ardı edilebiliyor. Teknolojinin gelişimiyle beraber ekran kartları daha fazla performansı çok küçük boyutlarla üretebiliyor bu sayede dizüstü bilgisayarlarla dahi Lumion’u kullanabiliyorsunuz.
Patirck’e göre, ‘’Müşterinizle oturup Lumion’u açabilirsiniz ve ayarlamaları yapıp anında sahneyi işleyebilirsiniz. Renderları almak içinse ihtiyacınız olan sadece 30 saniye!’’
tumblr inline p8rlcydFJ41u06eco 1280
Seyahatlere çıkarken bilgisayarımı sürekli yanıma alıyorum. Çünkü sürekli revize ihtiyacı olabilir ya da rendera ihtiyacım olduğunda hızlı bir şekilde alabiliyorum. Bu hayatımı daha kolay hale getirdi.

Sunumların Gücü

Lumion sadece Patrick ve müşterileri için kolaylık sunmuyor aynı zamanda uygulayıcılar içinde çok büyük kolaylık sunuyor.
‘’Çalıştığım şirketlerin projenin gerçekte neye benzediğini uygulayıcılara aktarması için renderları paylaşmasına teşvik ediyorum. Böylelikle uygulamada ortaya çıkacak karışıkların önüne geçebiliriz.
tumblr inline p8rlf0jRnu1u06eco 1280
Patrick başka bir deyişle şöyle özetliyor; Eğer IKEA’dan aldığınız bir dolabın içerisinde kurulum kılavuzu olmasaydı işler sizin için çok zor hale gelebilirdi.

Programların Uyumluluğun Gücü

İyi bir mimari program diğerleriyle uyumlu çalışabilmeli. Bu sayede mimarlar ve tasarımcılar süreçleri akıcı bir şekilde yönetebilirler.
Patrick’in durumuna bakarsak tasarım için DynaSCAPE, modelleme için SketchUp, görselleştirme için ise Lumion kullandığını görüyoruz.
tumblr inline p8rlfyL02N1u06eco 1280
“Bir peyzaj mimarı olarak spesifik Kuzey Amerika ağaçlarına ve bitkilerine ihtiyaç duyuyorum. Lumion’un kütüphanesinde yer almayan objeler için DynaSCAPE ve SketchUp’ın modellerine yer veriyorum.”
tumblr inline p8rlgooB1E1u06eco 1280

Peyzaj Mimarları ve Tasarımcılar için Güzel Sonuçlar ve Hızlı Renderlar

Patrick ve DuChene Design Solututions örneğinde Lumion’un peyzaj mimarlarına ve butik mimarlık ofislerine nasıl katkıda bulunduğunu görebiliyoruz.
tumblr inline p8rlhscayc1u06eco 1280
Müşteri portföyünüzün kısıtlı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Lumion’un hizmetlerinizi genişletmeye nasıl yardımcı olabileceğini görün, iş akışlarınızda verimliliği artırın ve müşterilerinize nefes kesici sonuçlar verin.
Lumion hakkında detaylı bilgi almak ve Lumion’u denemek için bizi arayabilir, mail atabilir veya ofisimizde ziyaret edebilirsiniz.
İçeriğin orijinalini buradan okuyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top